blog hit counter

SEKTOR B | Znaleźć najlepsze recenzowane artykuły naukowe na temat.

Jak Obliczyć Długość Przekątnej Prostokąta

Jak Obliczyć Długość Przekątnej Prostokąta Bez względu na to, czego szukasz, zacznij od prostego wyszukiwania, takiego jak Jak Obliczyć Długość Przekątnej Prostokąta? Tutaj, w SEKTOR B, zobaczysz sekcję przypisów do odniesień i dalszej lektury. W tym artykule omówimy przewodnik Jak Obliczyć Długość Przekątnej Prostokąta krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Długość przekątnej prostokąta (oznaczmy ją d) można obliczyć korzystając z twierdzenia pitagorasa, tak jak w poprzednim zadaniu. A) 22 +42 = d2. 4+ 16 = d2. D = 20 ∈/ w. Jak obliczyć pole i obwód prostokąta o danej przekątnej i jednym boku. Długość diagonalną można obliczyć na kilka sposobów, w zależności od znanych danych źródłowych. Jeśli znane są długości obu boków (a i b) prostokąta, wówczas długość przekątnej (c) można określić jako pierwiastek kwadratowy z sumy kwadratów długości boków. Wynika to z twierdzenia pitagorasa. Wzór na długość przekątnej prostokąta : Aby obliczyć długość przeciwprostokątnej łączącej, należy obliczyć kwadrat jednej odległości na sznurku z kwadratem po drugiej stronie narożnika i dodać otrzymane wartości. Z otrzymanego wyniku obliczyć pierwiastek kwadratowy, aby uzyskać długość przeciwprostokątnej. Spowoduje to wyrównanie przekątnej prostokąta, aby uzyskać idealny kąt prosty. Obliczyć pole prostokąta mając podaną przekątną. Justka » 3 wrz 2008, o 18:35.

Obrazy wynik dla Jak Obliczyć Długość Przekątnej Prostokąta

2

2

Source:

Jak Obliczyć Długość Przekątnej Prostokąta wideo

Jak obliczyć długość przekątnej prostokąta o danych bokach?

Final Words

Jak obliczyć przekątną prostokąta. W pamięci wielu pozostało żartów matematycznych: Spodnie pitagorasa są równe we wszystkich kierunkach. Użyj go do obliczenia przekątnej prostokąta.

Odpowiedział (a) 20. 12. 2011 o 19:52. Z twierdzenia pitagorasa, a do kwadratu + b do kwadratu da ci c kwadrat, potem tylko to spierwiastkuj i masz c czyli przekątną prostokąta. Odpowiedział (a) 20. 12. 2011 o 19:53. Możesz wziąść linijke i zmierzyć ile cm. Znając długości boków prostokąta, łatwo jest znaleźć długość przekątnej za pomocą twierdzenia pitagorasa, ponieważ przekątna dzieli prostokąt na dwa prostokątne trójkąty. Jeśli nie wiesz, jakie są długości boków, ale masz inne informacje (takie jak obszar i obwód lub stosunek długości boków), możesz użyć kilku dodatkowych kroków, aby zmienić długość i szerokość. Długość przekątnej prostokąta (oznaczmy ją d) można obliczyć korzystając z twierdzenia pitagorasa, tak jak w poprzednim zadaniu. A) 22 +42 = d2. 4+ 16 = d2.