blog hit counter

SEKTOR B | Znaleźć najlepsze recenzowane artykuły naukowe na temat.

Jak Zrobić Ułamek W Wordzie

Jak Zrobić Ułamek W Wordzie Bez względu na to, czego szukasz, zacznij od prostego wyszukiwania, takiego jak Jak Zrobić Ułamek W Wordzie? SEKTOR B wykona pracę za Ciebie i pokaże odpowiedź na Twoje problemy. W tym artykule omówimy przewodnik Jak Zrobić Ułamek W Wordzie krok po kroku, który możesz wykonać, aby wskazać konkretne informacje.

Aby wstawić do dokumentu tekstowego znak ułamka, otwieramy nowy dokument, a następnie przechodzimy do zakładki wstawianie i w grupie symbole klikamy na format równanie. W następnym kroku wybieramy opcję wstaw nowe równanie. Po chwili w oknie roboczym pojawi się pole równania, które możemy dowolnie przekształcać do indywidualnych potrzeb. Kliknij opcje autokorekty i wybierz kartę autoformatowanie podczas pisania (lub tworzenie i sprawdzanie > autokorekta w programie word dla komputerów mac). Zaznacz lub odznacz pole ułamków w obszarze zamień podczas wpisywania… kliknij przycisk ok, aby zapisać ustawienia autokorekty. Opcje autoformatowania ułamków w programie microsoft word. Wstawianie równania wbudowanego wybierz pozycję wstaw > równanie lub naciśnij klawisze alt + =. Zobacz wstążkę, aby uzyskać więcej opcji struktury i konwertuj. Zobacz też równania w formacie liniowym w formacie unicodemath i latex w programie word gdzie jest edytor równań? Pobierz szablony edukacyjne firmy microsoft Wstawianie ułamka zaczynamy od przejścia na wstęgę wstawianie. Teraz w sekcji symbole klikamy równanie. Aktywna stała się wstęga projektowanie. Następnie odnajdujemy sekcję struktury i wybieramy ułamek.

Obrazy wynik dla Jak Zrobić Ułamek W Wordzie

Jak Zrobić Ułamek W Wordzie wideo

youtube.com/channel/UCmV5uZQcAXUW7s4j7rM0POg?sub_confirmation=1 How to Write Fractions in Word

Final Words

Najpierw ustawiamy indeks górny ma on symbol takiego x z dwójka obok, i jest w prawym górnym rogu. Wpisujemy liczbę, będzie ona u góry ułamka. Ustawiamy indeks dolny jest on tuż po prawej od indeksu dolnego i też ma symbol x z dwójka obok, tylko ta dwójka jest niżej. Wpisujemy liczbę, będzie ona z dółu ułamka.

Alternatywnie, po prostu naciśnij alt + ' = ' na klawiaturze. W zakładce projektowanie narzędzi równania, która się pojawi, kliknij listę rozwijaną ułamek, aby wybrać żądaną strukturę. Tworzy to ułamek z poziomą linią między licznikiem a mianownikiem. Umieść punkt wstawiania w miejscu, w którym ma się pojawić ułamek. Naciśnij ctrl + f9, aby wstaw nawiasy klamrowe. Z punktem wstawiania w naciśnij klawisze shift + f9. Aby wstawić do dokumentu tekstowego znak ułamka, otwieramy nowy dokument, a następnie przechodzimy do zakładki wstawianie i w grupie symbole klikamy na format równanie. W następnym kroku wybieramy opcję wstaw nowe równanie. Po chwili w oknie roboczym pojawi się pole równania, które możemy dowolnie przekształcać do indywidualnych potrzeb.